Zasłony dziecięce – wybierz najlepszy wzór

Dziś w sklepach możemy znaleźć bardzo wiele rozmaitych wzorów zasłon i firanek dziecięcych. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha, a także w jakim stylu urządzamy wnętrze. Zasłony odgrywają rolę dekoracyjną, ale nie tylko. Pozwalają skutecznie zaciemnić pomieszczenie, dlatego ważne, aby zawsze wybierać jak najbardziej jakościowe rozwiązania. Podpowiadamy, na jakie modele warto się zdecydować.

Zasłona dla dzieci w kwiaty

Od kilku sezonów z mody nie wychodzą wszelkie wzory florystyczne i botaniczne. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych, ale zdobywają one także sympatię dzieci. Nie ma co się dziwić – ich kolorystyka i przyjemny print sprawiają, że pokój dziecięcy wygląda naprawdę przytulnie. To rozwiązanie szczególnie spełni się w przypadku dziewczynek. Bez dwóch zdań zasłony i firanki dla dziewczynki to takie, które prezentują romantyczny wzór kwiatów. Mogą być to pastelowe odcienie kwitnących roślin, które świetnie komponują się z jasnymi meblami i ścianami.

Zasłonki dziecięce w postaci bajkowe

Twoja latorośl ma swoje ulubione postaci z bajek? Co powiesz na to, aby wybrać zasłony pokój dziecięcy, właśnie nawiązując do tego, co lubi ona najbardziej? Z pewnością sprawisz swojemu dziecku wiele radości tym, że od teraz będzie mogło ono podziwiać swojego ulubionego bohatera komiksu czy ukochaną baśniową księżniczkę w swoim pokoju. To również doskonały sposób na to, aby wnętrze było udekorowane w sposób minimalistyczny, ale także przytulny. Takie zasłony czy firanki nie wymagają już dodatkowych krzykliwych dekoracji. Dlatego jeśli kładziesz akcent właśnie na nie, staraj się wybierać delikatne ozdoby w neutralnych kolorach – poduszki, obrazki czy dywan.

Zasłony dla chłopca w kosmos

Twój syn uwielbia oglądać kosmos i interesuje się tą tematyką? Dziś w sklepach znajdziesz mnóstwo rozmaitych zasłon, które prezentują gwieździste niebo czy drogę mleczną. To świetny pomysł na oryginalną dekorację. Takie zasłony z pewnością nadadzą wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Doskonale będą się komponować z wieloma kolorami – bielą, błękitem, granatem czy szarością. W ten sposób możesz urządzić pokój dziecka efektownie i funkcjonalnie.