Zasłonki do pokoju dziecięcego – jak wybrać?

Aranżujesz pokój swojego dziecka i właśnie dobierasz do niego dodatki? Pamiętaj, że odgrywają one bardzo dużą rolę, ponieważ nadają wnętrzu naprawdę wyjątkowego charakteru. W tak prosty sposób możesz odmienić każdy pokój i wpuścić do niego nową energię. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych w pokoju dla dziecka są firanki i zasłonki. Odgrywają one dużą rolę – są funkcjonalne i estetyczne. Czy wiesz, jakie wybrać?

Jaki wzór zasłon wybrać?

W trakcie urządzania pokoju dla dziecka, możesz mieć sporo zagwostek, w jaki sposób zaaranżować pokoik tak, aby robił doskonałe wrażenie, był przytulny i jednocześnie funkcjonalny. Zadbaj o to, aby Twoja pociecha czuła się w nim jak najbardziej komfortowo. Nie zapominaj o tym, że pomogą w tym odpowiednio dopasowane zasłonki dziecięce, które sprawią, że pomieszczenie nie będzie wydawało się puste i chłodne.

Wyzwaniem może być dobór odpowiedniego koloru i wzoru zasłon. Zadbaj o to, aby zarówno ich odcień, jak i kolor ścian oraz mebli były ze sobą spójne. Pomocne mogą być zainteresowania dziecka. Jeśli Twoja pociecha posiada jakieś konkretne preferencje – np. ma ulubioną postać z bajki, możesz zastanowić się nad zakupem zasłony do pokoju dziecięcego właśnie z printem nawiązującym do niej. Wizerunek ulubionej postaci czy zwierząt to tylko jedna z możliwości.

Kolejną kwestią jest kolorystyka. Małe dzieci bardzo lubią intensywne kolory, dlatego warto zastanowić się nad odcieniami żółtego bądź pomarańczowego, ponieważ skutecznie ożywiają one wnętrze, a jednocześnie sprawiają, że jest ono po prostu przytulne i ciepłe.

Jaka tkanina zasłon będzie najlepsza?

Zasłona dziecięca powinna być wykonana z takiego materiału, który będzie prezentować się doskonale przez długi czas i nawet po wielu praniach. Przede wszystkim warto wybrać naturalne materiały, wśród których znajduje się bawełna oraz len. Ten drugi jest doskonałą propozycją, ponieważ jest antyalergiczny, a dodatkowo lekki oraz przewiewny. Wiele osób wybiera zasłona pokój dziecięcy z tafty, aksamitu, żakardu i mory. Te ostatnie są sztywne i nie przepuszczają światła, dlatego świetnie się sprawdzają w pokojach najmłodszych pociech.