Rolety dziecięce – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Światło odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka. Dlatego ważne, aby aranżując pokoik dziecięcy, mieć na uwadze odpowiedni dostęp do światła dziennego. Jednocześnie musimy zadbać o to, aby maluch miał doskonałe warunki do snu i regeneracji. W tym wszystkim pomogą dobrze dobrane rolety dziecięce, które bez problemu dopasujesz do wnętrza pokoju dziecięcego.

Odpowiednie nasłonecznienie pokoju dziecka

Zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę odgrywa dostęp do światła w rozwoju Twojego malucha? Jest on istotny na każdym etapie. Zadbaj o to, aby pomieszczenie było odpowiednio doświetlone, a jednocześnie, aby dawało możliwość przyciemnienia okna w ciągu dnia tak, by każda drzemka była jakościową okazją do regeneracji. W przypadku starszych dzieci, które chodzą już do szkoły, kwestia światła dziennego jest ważna z uwagi na fakt, że spędza ono sporo czasu przy książkach – podczas odrabiania lekcji czy też nauki bądź czytania.

Dlatego pamiętaj, aby aranżacja pokoju dziecięcego zakładała również rolety dziecięce, a także firany dziecięce. Stworzą one nie tylko przytulny i kameralny klimat we wnętrzu, ale pozwolą na uzyskanie komfortowych warunków o każdej porze dnia i nocy. Modnym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest złożenie rolet zaciemniających bądź rolet dzień-noc. Te są doskonałe w przypadku małych dzieci, które śpią także w ciągu dnia. Ponadto pozwalają one na kontrolę temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Ciekawy kolor rolet dziecięcych

Pamiętaj, że rolety w pokoju dziecięcym stanowią również element dekoracyjny. Dlatego zwróć uwagę na to, w jakim są one kolorze, by pasowały do całego wystroju. Dopasuj je tak jak i zasłony czy firanki do kolorystyki mebli oraz ścian w pokoiku dziecięcym. Dobrym rozwiązaniem będą jasne barwy, które pozwalają uspokoić wnętrze oraz otoczenie i działają kojąco na malucha. Jeśli Twoje dziecko jest nieco większe, możesz zastanowić się nad pastelowymi odcieniami błękitu, różu, zieleni czy błękitu. Zdecydowanie warto zainwestować w rolety w ciepłej tonacji, które sprawią, że pokój będzie przytulny i estetycznie urządzony.