Obrusy na okrągły stół – podpowiadamy, jak wybrać

Zastanawiasz się nad tym, czym się kierować przy wyborze idealnego obrusa na okrągły stół? To spora zagwostka dla wielu osób, ponieważ nie chodzi wyłącznie o dopasowanie odpowiedniego rozmiaru i zadbanie o to, aby zwisał on w estetyczny sposób. To znacznie więcej czynników, które trzeba brać pod uwagę. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając obrus na okrągły stół.

Kształty obrusa na okrągły stół

Coraz więcej osób decyduje się na zakup okrągłego stołu do salonu czy jadalni. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to ponadczasowe rozwiązanie, które wygląda niezwykle stylowo i elegancko. Jego piękno wyeksponuje odpowiednio dobrany obrus. Warto wiedzieć, jaki powinien on być, by prezentował się jak najlepiej. Bez dwóch zdań najbardziej efektowną propozycją będą okrągłe obrusy, czyli te uszyte w kształcie koła. Można udekorować nim zarówno duży stół jadalniany, jak i mniejszy kawowy. Taki sposób okrycia stołu będzie świetnie komponować się we wnętrzu, które aranżujemy w stylu rustykalnym bądź klasycznym. Zwróć uwagę na to, aby tkanina, z której uszyty jest obrus, była miękka w dotyku i ładnie się układała.

Możesz zdecydować się również na obrus w kształcie kwadratu. Takie rozwiązanie prezentuje się gustownie z uwagi na estetycznie zwisające rogi. Tutaj możemy śmiało decydować się na wariacje, które pokażą, że dbamy o detale. Jeśli spodziewasz się gości, zaskocz ich pięknie przyozdobionym stołem. Nałóż duży obrus kwadratowy, który będzie zwisać, a na to nałóż kwadratową nakładkę, która pozwoli na ciekawą zabawę kolorami. Z pewnością uzyskasz zachwycający efekt.

Ile powinien zwisać obrus na okrągłym stole?

Decydując się na zakup okrągłego obrusa bądź kwadratowego, zawsze miej na uwadze to, że jego zwis powinien prezentować się naprawdę elegancko. Nie ma tu miejsca na przypadki. Dlatego kieruj się podstawowymi zasadami. Przede wszystkim zwis z okrągłego stołu nie może być krótszy niż 20 cm, a jednocześnie nie może być dłuższy niż 25 cm. Tym samym przyjmuje się regułę, że 25 cm jest długością maksymalną. Dbając o to, zawsze będziesz mieć pewność, że obrus nie będzie nieestetycznie opadać na krzesła, a także przeszkadzać nam w codziennym użytkowaniu.