Jakie dodatki do pokoju dla dziewczynki?

Pokój małej dziewczynki to prawdziwa kraina i raj. Prezentuje się doskonale, jeśli jest urządzony ze smakiem i dbałością o najmniejsze szczegóły. Dziś mamy spore pole do manewru, ponieważ sklepy wnętrzarskie oferują nam naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Aby pokoik dziecięcy był przytulny i sprawiał, że pociecha będzie chciała spędzać w nim czas, warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie i dodatki, które tworzą zjawiskowy klimat.

Poduszki do pokoju dziewczynki

Nie od dziś wiadomo, że poduszki są tym elementem dekoracyjnym, który nie tylko czyni wnętrze ożywionym, ale także sprawia, że jest ono przytulne. Od razu chce się w nim przebywać. Poduszki dekoracyjne dla dzieci nie muszą być wyłącznie pustym dodatkiem, ale mogą być praktyczne – np. podczas czytania książek w łóżku czy na kanapie. Wtedy też sprawią, że dzięki miękkiemu oparciu będziemy czuć wyłącznie radość z eksplorowania innych bajkowych światów. Ponadto poduszki mogą być pomocne podczas gier i zabaw, gdy maluch siedzi na podłodze i chcemy uniknąć dyskomfortu i chłodu.

Świetnym sposobem na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru są poduszki dla dzieci z imieniem. To proste rozwiązanie, dzięki któremu pociecha będzie czuła, że przebywa we własnym królestwie. Aby uzyskać estetyczny efekt, wybierz kilka poduszek o podobnych odcieniach, a akcent połóż na jedną, która się wyróżni pod względem koloru i motywu. Poduszki z imieniem robią prawdziwą furorę i są lubiane przez dzieci. Jeśli Twoja latorośl ma jakąś ulubioną postać bajkową, wtedy warto wybrać poduszkę twarz. Świetnym rozwiązaniem są także poduszki literki, które stanowią subtelną ozdobę i znajdą miejsce nie tylko na kanapie czy łóżku, ale nawet na półce z zabawkami czy książeczkami.

Firanki dziewczęce i zasłony do pokoju

Nie zapominaj, że oprócz poduszek, bardzo ważną rolę odgrywają także odpowiednie firanki i zasłony do pokoju dziecięcego. Zadbaj, aby były one dopasowane pod względem kolorystycznym do mebli i koloru ścian. Nie musisz wybierać gładkiego materiału. Jeśli wzór nie sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać chaotycznie, warto wybrać jakiś oryginalny print. Mogą to być kwiaty, kratka czy groszki. To efektowne rozwiązanie sprawdza się zarówno w małych, jak i większych wnętrzach.