Firany i zasłony we wzory – czy nadal w modzie?

Wybierasz klasykę czy może oryginalność? Jeśli urządzasz swoje własne wnętrze, z pewnością stajesz przed wieloma wyzwaniami i zastanawiasz się, na co położyć akcent. My zachęcamy, by decydować się na nieco bardziej wyraziste rozwiązania, które są modne i efektowne. Jeśli szukasz pomysłu, jak fantazyjnie zaaranżować pokój, a przy tym nie przesadzić z nadmiarem, postaw na firany i zasłony we wzory.

Firany w kwiaty

Na sam początek chcemy pokazać, że firany w unikalne printy są naprawdę ciekawym rozwiązaniem do wnętrza. Oczywiście nie są one idealnym rozwiązaniem do każdego miejsca, jednak warto wiedzieć, w jakich sytuacjach się sprawdzą, by zrobić z nich prawdziwy użytek. Nie są one uniwersalne, ale mimo to są w stanie ożywić aranżację w prosty sposób, za pomocą małego detalu.

Jednym z najciekawszych pomysłów są firany w kwiaty, które cieszą się uznaniem nie tylko wśród pań, ale i panów. Dziś wzory botaniczne i florystyczne są bardzo popularne i można je znaleźć w różnych wariantach. Mogą to być bardzo subtelne i romantyczne połączenia kolorystyczne, ale także mocne i zdecydowane. Dzięki temu zdobywają one uznanie wśród obu płci. Takie wzorzyste firany stanowią świetną dekorację wnętrza. Zdobią je i wychodzą na pierwszy plan. Wybierz efektowne kwitnące kwiaty do swojej sypialni albo duże liście do salonu i ciesz się piorunującym efektem końcowym.

Gładkie firany w intensywnym kolorze

Nie jesteś przekonany do wyboru oryginalnych firan we wzory? Zatem zdecyduj się na gładkie firany bądź zasłony, jednak w ciekawych odcieniach. Ten pomysł na pewno nie będzie nudny, a sprawdzi się w każdym wnętrzu. Szczególnie zasłony dziecięce prezentują się bardzo estetycznie, jeśli wybierzemy do pokoju dla dziecka nietuzinkowy odcień błękitu czy różu. Wiele osób decyduje się na ciepłą i przyjemną dla oczu żółć, która jest doskonałym sposobem na ożywienie wnętrza i nadanie mu bardzo przytulnego charakteru. Wtedy ważne, aby firany bądź zasłony stanowiły element, który odgrywa główną rolę pośród dekoracji.